Dan družine in športa 2018

V petek, 8. junija 2018, je na ŠRC Bakovci potekala že tradicionalna prireditev Dan družine in športa. Organizatorji dogodka so bili KS Bakovci, OŠ Bakovci, Vrtec Krtek Bakovci in Prekmurska godba Bakovci. Svečano otvoritev so naredili godbeniki, ob njihovih taktih so zaplesale mažoretke. Na zabavnih igrah so bili v ospredju otroci, starši so jim pri tem pomagali. Priznanja sodelujočim sta podelila domači športnik judoist, letošnji nagrajenec MOMS za dosežke na področju športa, Jan Lukač, in župan MOMS dr. Aleksander Jevšek. Nato so se predstavili učenci šolske interesne dejavnosti judo pod vodstvom Uroša Kavčiča, nekaj veščin je pokazal tudi Jan Lukač. Za obilo smeha so poskrbeli bakovski gasilci z zabavno igro z ročno brizgalno. Velik aplavz sta požela mlada plesalca plesne šole Zeko. Sledil je družinski štafetni tek, pri katerem so vsi tekači pokazali izjemno borbenost. Najboljše tri trojice so dobile pokal, tri izžrebane trojice pa so dobile nagrade Avtohiše Kolmanič in Dokl. Vsi otroci so se okrepčali z brezplačno malico in napitkom, nato pa so se zabavali na napihljivih igralih do večernih ur. Na koncu so se lahko zapeljali s pravo kočijo iz dvorca RIS Rakičan. Celo vreme nam je odlično služilo. Skupaj smo preživeli lepo in zabavno popoldne.