90-letnica Prekmurske godbe Bakovci

V soboto, 30. 6. 2018, je Prekmurska godba Bakovci obeležila 90-letnico delovanja. Ob tem so se zvrstili koncerti domače godbe in treh gostujočih godb (Pihalni orkester Murska Sobota, Pihalni orkester Litostroj in Delavska godba Trbovlje.

Slovesnost se je pričela s povorko godbenikov in nadaljevala s koncertnimi nastopi. Prekmurska godba Bakovci se pod taktirko dirigenta prof. Željka Ritlopa in pod predsedovanjem Aleša Horvata ponaša s številnimi dosežki, ob katerih sta jim čestitala župan MO MS dr. Aleksander Jevšek in predsednica KS Bakovci Nives Cajnko.

Praznovanje se je sklenilo s skupnim nastopom vseh godb, ogledom padalskih skokov in zabavo s skupino Donačka.

foto: Melita Marič